Olimpia-Unia

• autor: admin, 2014-10-12 18:05

Kolejny remis przed własną publicznością:

Olimpia Miłki 2-2 Unia Olecko

15:30, gwizdek sędziego głównego i rozpoczyna się mecz 7 kolejki : Olimpia Miłki - Unia Olecko. Usytuowana wyżej w tabeli od Miłczan, drużyna gości na pewno liczyła na powrót do domu z całkowitym dorobkiem punktowym.

Po składnej akcji na początku meczu, około 10 minuty Kosakowski pakuje piłkę do bramki z najbliższej odległości, pokonując tym samym golkipera gości. Olimpia miała przed przerwą jeszcze jedną dogodną sytuację. Litwin świetnie uwolnił się obrońcy i strzałem z lekkiego kąta uderza w poprzeczkę bramki Olecczan. Unia przez pierwsze 45 minut grała głównie skrzydłami, i tylko kilka piłek przeszło przez obronę Miłczan. Sytuacje jednak nie zostały wykorzystane. Do przerwy 1-0. Trener Olimpii motywował do skupienia i zaangażowania w drugiej połowie.

Tak było przez początek drugiej połowy, jednak nie trwało to zbyt długo. Po nie do końca przepisowym pojedynku "jeden na jeden" obrońcy Olimpii z napastnikiem Unii, rosły napastnik dochodzi do sytuacji "oko w oko" z Kuźmińskim, po czym technicznym lobem pokonuje bramkarza gospodarzy. Olimpia bała się o stratę drugiego gola, gdyż goście "rzucili się" do boju po 3 punkty. Tworzyli akcje, jednak nie mogli ich wykorzystać. Zmiana wyniku następuje w 70 minucie, gdzie po dograniu Rengela, Kosakowski wychodzi na czystą pozycję, po czym z łatwością "przekręca" wracającego obrońcę gości i pakuje piłkę w siatce. 2-1, licznie zgromadzona publiczność nagradza brawami drużynę powiatu giżyckiego. Unia lekko podłamana szukała dalej sposobu na ustalenie korzystniejszego wyniku. 85 minuta meczu. Po faulu na 20 metrze goście mają stały fragment, dorzucaną piłkę gospodarze wybijają na przedpole, gdzie jest rosły pomocnik gości. Odwrócony tyłem do bramki, tzw. "wolejem" pokonuje Kuźmińskiego. 2-2. Miłczanie chcieli już tylko obronić ten wynik, gdyż goście ruszyli po raz kolejny w pogoni za trzema punktami. Wynik nie uległ jednak zmianie. Trener gospodarzy podziękował swoim piłkarzom za waleczny mecz.

Bramki: Marcin Kosakowski 2x

Zmiany: Mariusz Osik -> Mariusz Pawlik